GALATASARAY’IN SOLUNA KÜBA’LI HÜCUMCU

Bugün ele alacağımız önereceğimiz oyuncu sezon sonu olası kanat transferi için isteyebileceğimiz bir oyuncu olacak Küba’lı Onel Lazaro Hernandez Mayea.

Öncelikle temel özelliklerinden başlayalım. 1 Şubat 1993 Küba doğumlu oyuncu 172 boyunda referans ayağı sağ olan bir oyuncu . Oyuncu iki kanattada aynı seviyede oynayabiliyor ve esktra olarak ofansif orta saha mevkisinde de gerektiğinde düşünülebilen bir oyuncu . Almanya’da Rot Weiss Ahlen alt yapısında yetişip Almanya’nın U18 Milli takımına da katılmış olan oyuncu Bavyera’da kendisini bir türlü bulamadı ve Norwich City’ye transfer oldu geçen sezon devre arasında(25 ocak 2018).Bu yazı yazılırken 31 Lig maçına çıkan oyuncu 7 gol atıp 8 assistlik katkıda bulunurken 2.350 dakika sahada kaldı 31 maçın 25’inde sahaya 11’de çıktı ve günden güne yükselen bir grafik çiziyor sezon başından bu yana.

Geçelim oyuncunun meziyetlerine. Oyuncu rakiplerini çok rahat eksiletebilen hem dar alanda hem de açık alanda çok etkili bir oyuncudur. Top ile ilişkileri gerçekten üst seviyededir.Hernandez Championship’in en süratli oyuncusu olarakta bilinir.Topu ayağına aldığında gerçekten zevk alan ve zevk veren bir oyun anlayaşı ile yapısı vardır şık çalımları ve estetik paslarıyla göz kamaştırır. Kanattan içeriye girmeyi sever 2 kanattada aynı düzeyde oynayabilen oyuncu her iki kanatta da çizgiyi zorlayabilir veya içe kat edebilir. Patlama sürati de hızı gibi çok yüksekdir sol ayağınıda kullanmaktan çekinmez ve bencil değildir forveti besleyebilen bir yapısı vardır. Set oyunlarını Almanya alt yapısından dolayı iyi bilir ve yanlız veya azınlık çıktığı kontralarda bile topu saklayabilen faul alabilen veya posizyonu sonuçlandırabilen bir oyuncudur.

Süpriz ceza sahası koşuları yapar hareketli bir oyuncudur. Savunma arkasına sarkmayı da sever fakat kopuk oynamaz . Dediğim gibi literatürde kilit pas dediğimiz gollük pasları atmayıda sever hem 1-e 1lerde etkilidir hem de kapalı savunmalara karşıda hem çalımları hem pasları hem şutları hem de koşularıyla sıkıntı yaratabilen bir oyuncudur. Ender olsa da kafa golleri de mevcuttur özellikle arka direğe yaptığı koşularda.

Bu hücum meziyetlerinin yanında fiziki gücü de gayet yüksektir takım savunmasına katkısı da Norwich’e transfer olduğundan bu yana özellikle bu yıl ciddi yükseldi. Saha içinde görev bilinci yüksek bir oyuncudur.
Hem süratiyle rakiplere çalım atabilen hem de top tekniğiyle rakiplerini rencide edercesine çalımlar atabilen Küba’lı oyuncu yükselen bir değer konumunda.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*