Tehlikeli Bölgede Suat’ın Adamı Kim?

Fatih Terim’in meşhur Uefa motivasyon videosunda sitemizin sloganında da geçen “topun olduğu yer bizim için pozisyon” lafı kadar ilgimi çeken, bende merak uyandıran bir laf daha var. “-Tehlikeli bölgede Suat’ın adamı belli” peki kim bu adam?

Yıllardır aklımı kurcalayan, geceleri uykudan uyandıran, gözlerimi kısıp ufka uzun uzun baktığımda etrafımdakilerin “vay be kimbilir ne derdi var ne düşünüyor” diye sorguladığı zamanlarda benim zihnimde tek bir soru var. “Suat’ın adamı kim acaba?”

Arsenal’in ofansif orta saha mevkisinde oynayan Ray Parlour olabilir miydi bu isim? Ancak bu zaten beklenen bir durumdu olması gerekendi. Tam içimi Ray Parlour diye rahatlatacak gibi olurken birden aklıma giren “ya o değilse” şüphesi haftalarca beynimi kemirdi durdu.

Maçın geniş özeti izlendiğinde de Suat’ın belli bir adamı tutmadığı, sahada daha çok birilerini aradığı göze çarpıyordu. Yoksa Suat tehlikeli bölgedeki adamını unutmuş muydu? Sırma gibi saçlarını “tehlikeli bölgedeki adamını” unuttuğu için, Fatih Terim şerrinden korktuğu için dökmüş olabilir miydi? Suat’ın birden bire çöküşünün, 1 gecede 5 yaş birden yaşlanmasının sebebi bu muydu yoksa?

Bir sürede kafamda bu sorularla yaşadıktan sonra soruyu muhattabına direkt Suat’a sormaya karar verdim. Ve telefon numarasına bir şekilde ulaştığım Suat’a bu soruyu telefonda yönelttim;

Tarih:07.04.2019
Saat: 02.30

-Alo Suat abi iyi geceler, müsait miydin abi?
-Kims… Alo?
-Suat bi hemen bişey sorup kapatıcam abi
-hı..Al…Immh
-Abi Uefa finalinde tehlikeli bölgede senin tuttuğun adam kimdi abi?
-…..
-Suat abi?
-Dıt Dıt Dıt…..

Evet Suat telefonu yüzüme kapatmıştı. Ben kazanmıştım. Suat soruya verecek bir cevabı olmadığı için telefonu kapatmıştı. Çünkü tehlikeli bölgedeki rakibini unutmuştu!

Yıllar sonra saç ektirerek Mustafa Sarıgül gibi bir saça sahip olsa da Suat’ın gözlerinde hala unutkanlığın vermiş olduğu hüznü görebilirsiniz…

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*